Kontakti

+383 49 962 962

Na Kontaktoni

+383 49 11 11 44

Back-end: Що Це Таке, Особливості Back-end Розробки

“У світі розробки нічого не стоїть на місці, з’являються нові фреймворки, нові підходи до розробки. Тому якщо не хочеш опинитись ‘за бортом’, потрібно постійно вчити щось нове, і витрачати багато часу на самоосвіту та саморозвиток. Зазвичай результат вашої роботи користувач побачить тільки якщо буде добре зроблена frontend частина”, – радить Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко.

  • Швидка і легка мова від Google ще не така популярна, як перелічені вище, але активно розвивається.
  • При вказуванні мови до неї часто додають назву вибраного фреймворку.
  • Мову програмування JavaScript широко використовують для фронтенд-розробки, але вона знаходить застосування і в бекенді.
  • Копіювання будь-яких матеріалів можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на сайт 18000.com.ua не далі другого абзацу.
  • Тому цей ІТ-спеціаліст може створювати та інтегрувати бази даних, забезпечувати безпеку або налаштовувати технології резервного копіювання та відновлення.

Бекенд-розробникам із знанням Java, С/С++ простіше перейти у сферу десктопних додатків, ентерпрайз-розробку (вирішення проблем бізнесу), інформаційну безпеку. Обов’язки фронтенд- та бекенд-розробників, як правило, розділені, але іноді програміст вирішує проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтській частині. Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід’ємною частиною успіху. Це і є приклад роботи frontend-розробника – він скачується в браузер користувача, і його можна побачити своїми очима.

Але це не означає, що без академічної освіти не можна стати бекендером. І навіть навпаки, за опитуванням ресурсу StackOverflow, майже 60% респондентів навчилися програмувати за допомогою онлайн-ресурсів. Віддалена робота, спілкування та навчання, багатокористувацькі онлайнові ігри та онлайн-шопінг – все це було б неможливим без веб-сайтів.

Хто Такий Back-end Розробник?

Можна розвиватися і в суміжних сферах, якщо Back-end розробнику набридне займатися виключно бекендом. Наприклад, ставати управлінцем або розвивати свої експертні навички. Але на початку кар’єри цими питаннями не потрібно перейматися. З часом вам стане зрозуміло, в якому напрямку потрібно рухатися саме вам.

Далі, досвідчений Backend розробник може стати Senior, який відіграє ключову роль у проєктах, ухвалює стратегічні рішення і надає підтримку менш досвідченим членам команди. Крім цього, є можливість стати технічним лідером або керівником команди розробників, де потрібні навички управління проєктами і командою. В Україні фахівці з бекенд-розробки заробляють у середньому від $950 на рівні Junior до $4600. З недоліків професії можна назвати складність її освоєння. Вивчити необхідний стек технологій без наставника досить складно.

“Це та складова, яка “ховається” за frontend-складовою”, – додає PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба. Також мізерний відсоток веб-сайтів розроблені на цілком індивідуальних рішеннях. Проте серед них такі гіганти як Google, Facebook, тощо.

Backend Розробник: Шлях До Освоєння “зворотного” Боку Веб-розробки

Цей самий принцип працює і з груповим навчанням на курсах програмування. Ці етапи є ключовими, якщо замовляти окремо тільки back-end розробку. Проте, якщо ви володієте власними ресурсами для реалізації частини завдань, ми можемо розглянути і такий варіант. Для того щоб відповісти на це питання, треба знати яку роль відіграє сам бек-енд відносно веб-систем в цілому.

backend це

На цьому етапі ми продумуємо архітектуру бази даних, сутності, зв’язки сутностей між собою. Мета цього етапу – якісна взаємодія всіх компонентів нового програмного забезпечення між собою. Back-End розробник має слідкувати за тим, щоб веб-сайт маштабувався і міг добре функціонувати навіть при великих навантаженнях. Ще бек-енд розробники відповідають за зберігання даних, і для цього потрібно добре знати систему безпеки та відповідності даних. Back-end розробник повинен знати серверні мови програмування, такі як PHP, Python, Ruby, Java, Perl, Node JS (програмні платформи).

Як І Де Вивчитись На Back-end Розробника

А от у проектах з великим навантаженням, наприклад, соціальних мережах, суттєвим стає розробка складного бекенду, який забезпечить безперебійний одночасний доступ та комунікації для мільйонів користувачів. Розробка технічного завдання, яке ляже в основу створення нового програмного забезпечення. Тому якісно продумане техзавдання – це 30, а то й 50% успіху будь-якого програмного забезпечення. Давайте порівняємо розробку ПЗ з будівництвом моста або будівлі.

backend це

Для меня, як для бекенд розробника, розробка conversational ботів – це можливість реалізувати будь-яку ідею без використання фронтенду. Можна написати одного бота, який буде обслуговувати кілька месенджерів”, – розповідає про ще одну “грань” бекенду Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. При цьому backend-розробка є динамічною backend це галуззю, яка постійно розвивається. Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички. Backend-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та застосовувати найкращі практики.

Коли ви вводите запит на сторінці пошукової системи, то маєте справу з фронтендом. Але варто натиснути Enter, і за справу береться бекенд. Запит потрапляє на сервер Google, де система знаходить найкращі сторінки і повертає їх список у браузер. Як тільки на екрані з’являються результати пошуку, ви знову повертаєтеся в область фронтенду. Java має добре пропрацьовану документацію, а отже інформацію про неї буде просто знайти в мережі.

Щоб наочно зрозуміти frontend-розробку, відкрийте сторінку будь-якого сайту – перед собою ви побачите інтерфейс. Клацнувши правою кнопкою миші, відкриєте код сторінки в браузері. Отже, бекенд-розробник – це професія для тих, хто полюбляє “копати вглиб”, https://wizardsdev.com/ вчитися новому, вирішувати проблеми та отримувати професійні виклики. Дані українського IT-ринку свідчать, що це одна з найзатребуваніших професій станом на 2023 рік. Сініор бере на себе відповідальність менеджера і відповідає за безпеку даних.

Такий фахівець може створювати та інтегрувати бази даних, забезпечувати безпеку або налаштовувати технології резервного копіювання та відновлення. Ця професія буде до вподоби тим, хто полюбляє заглиблюватись у суть технології та вивчати, як вона працює. Щоденно саме back-end розробники стикаються з тим, що мають щось “пофіксити” та вирішити певну проблему у роботі програми. Безкоштовний – тому що безкоштовно; платні ж курси ефективні тим, що мотивації подекуди більше, бо людина заплатила гроші за навчання, та й зворотній зв’язок і підтримка з боку менторів багато важить.

Існує велика кількість мов програмування, якими пишуть бекенд програмісти. У кожної мови програмування є свої плюси і мінуси для різних типів проєктів. Тому під час вибору команди розробників, приділяйте увагу стеку технологій, з якими вони мають справу, і відповідності їхньої експертизи завданням, які необхідно вирішити для вашого бізнесу. Бекенд – це частина коду, яка прихована від користувачів, і знаходиться в серверній частині.

Наприклад, відвідувач на своєму телефоні клінкнув лінк, браузер передає запит на сторінку на сервер і у відповідь на цей запит backend веб-сайту генерує сторінку і надсилає її на телефон клієнта. У більшості випадків очікування дуже дратує відвідувачів тому «двигун» веб-сайту повинен працювати достатньо швидко та без затримок досилати потрібну інформацію. Ситуація ускладнюється коли відвідувачів стає багато, і всі вони очікують на оперативне обслуговування своїх запитів. Тому у багатьох проектах потрібно вибирати баланс між якістю представлення даних та швидкістю їх обслуговування. Для порівняння замовники корпоративних веб-сайти акцентують увагу на якості інтерфейсу і вкладають кошти у побудову гарного та зручного рішення.

backend це

Який «двигун» буде потрібний вашому веб-сайту буде зрозуміло після підготовки технічного завдання. Наприклад, WordPress пропонує багато можливостей для вашого бізнесу.А якщо ваш проект потребує швидкого старту то можна зупинитися на розробці лендінгової сторінки без бекенду. Над цим займаються різні фахівці, але кожному з них бажано розуміти принципи, за якими працюють колеги. Навіть дизайнеру інтерфейсів (UI-дизайнер) важливо хоча б в загальних рисах знати, що являє собою backend проекту, яким він займається.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *